Застосування середовища RStudio при дослідженні задач з математики, фізики та економіки
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-796X.7.2.2024.317729Ключові слова:
мова програмування R, RStudio, моделювання, статистичні дані, дисперсійний аналіз, критерій ТьюкіАнотація
Мета статті – дослідження можливостей застосування середовища RStudio для вирішення завдань з математики, фізики та економіки. Зокрема, акцент зроблено на інтеграції інструментів статистичного аналізу, використання набору математичних функцій та операцій, що забезпечують ефективність та точність у проведенні розрахунків.
Методи дослідження: проведено аналіз наукових праць, методичних рекомендацій та прикладів застосування RStudio у різних галузях знань, що стосуються математики, фізики та економіки, випробувано функціонал середовища RStudio на практичних завданнях, здійснено порівняння отриманих результатів із застосуванням RStudio з результатами, отриманими іншими методами, для оцінки ефективності середовища.
Наукова новизна полягає у використанні функціональних можливостей R, що дозволяє розробляти та впроваджувати нові методи та підходи до аналізу даних та розв'язання наукових проблем.
Висновки. Середовище RStudio демонструє свою ефективність для вирішення задач з математики, фізики та економіки завдяки широкому набору функцій для чисельного моделювання, статистичного аналізу та візуалізації даних. Використання RStudio дозволяє суттєво спростити процес розв’язання складних математичних задач, зокрема сприяє інтеграції математичних методів у дослідження фізичних явищ і економічних процесів, що дозволяє формувати нові підходи до аналізу даних і моделювання.
RStudio може бути використане як ефективний інструмент у навчанні, сприяючи формуванню навичок аналітичного мислення та програмування у студентів, які займаються математичними, фізичними та економічними задачами. Зокрема застосування критерію Тьюкі та функцій середовища RStudio для порівняння даних у великих масивах, таких як результати експериментів або вимірювань. Результати дослідження підтверджують доцільність впровадження RStudio в практику навчання та наукових досліджень, а також вказують на необхідність подальшого дослідження можливостей середовища у вирішенні задач наукових галузей.
Посилання
Biostatistical analysis / Jerrold H. Zar. Publisher Upper Saddle River, N.J. : Prentice-Hall, 1999, 663 p.
Veres O. M., Olyvko R. M., 2017. Klasyfikatsiia metodiv analizu Velykykh danykh / // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Seriia : Informatsiini systemy ta merezhi. № 872. – S. 84-92. https://science.lpnu.ua/sites/default/files/journal-paper/2018/jun/13005/ilovepdfcom-84-92.pdf
Horbachuk V.O., 2021. Kompiuterno-oriientovana metodyka navchannia matematychnoi statystyky studentiv ekonomichnykh spetsialnostei pedahohichnykh universytetiv: dys. kand. ped. nauk: 13.00.02 / Nats. ped. un-t im. M. P. Drahomanova. K., 325s. URL: https://npu.edu.ua/images/file/vidil_aspirant/dicer/%D0%94_26.053.03/Horbachuk.pdf
Hrod, I. M., Andreieva, Yu. Yu., 2019. RStudio yak odyn iz instrumentiv doslidzhennia zadach z kursu «Kompiuterna matematyka». Suchasni informatsiini tekhnolohii ta innovatsiini metodyky navchannia: dosvid, tendentsii, perspektyvy. Materialy III Mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi internet-konferentsii (m. Ternopil, 5 kvitnia, 2019) – 174 s.
Ekonometryka v RStudio [Tekst] : navch. posib. / V. M. Kobets ; Kherson. derzh. un-t. – Odesa : Helvetyka, 2021. – 131 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Андрій Ясінський, Людмила Соловей
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.