Single Page Application для застосунку відстеження погодних умов
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-796X.4.2.2021.247490Ключові слова:
односторінковий вебзастосунок SPA, фреймворк React, фреймворк Angular, фреймворк Vue.js, технологія AJAXАнотація
Метою статті є огляд концепцій для створення вебзастосунків, аналіз переваг і недоліків сучасних технологій для прогнозування погодних умов. У статті представлено сучасні клієнт-серверні технології. Докладно розглянуто концепцію Single Page Application та інші технології, що дають змогу взаємодіяти між клієнтом і сервером у режимі онлайн. Представлена розробка застосунку для відстеження погодних умов на основі архітектури застосунку SPA.
Методами дослідження є опрацювання теоретичної інформації та проведення аналізу архітектури застосунку, побудованого за принципом SPA, проведення аналізу переваг і недоліків підходів взаємодії клієнтської частини із сервером, використання бібліотек Angular, Vue, React, використання API для створення застосунків.
Новизною проведеного дослідження є аналіз сучасних концепцій і технологій, що дають змогу розробляти вебзастосунки, за допомогою яких можна збудувати сучасний вебзастосунок концепції Single Page Application; наведено докладний аналіз бібліотек Angular, Vue, React і взаємодію користувача з такими системами, аналіз технології Service Workers як способу хешування.
Висновки. У статті проведено аналіз сучасних технологій створення вебзастосунків, наведено їх переваги та недоліки, розглянуто концепцію Single Page Application та описано розробку застосунку для відстеження погодних умов, наведено аналоги для порівняльної характеристики, розглянуто проблеми, які виникали в процесі взаємодії клієнтської частини із сервером до застосування принципів SPA.
Посилання
Garrett, D., 2015. Veb-dizain. Elementy opyta vzaimodeistviia [Web Design. Elements of interaction experience]. Translated by S. Inozemtsev. St. Petersburg: Simvol-plius.
Gudman, D., 2015. JavaScript i DHTML. Sbornik retceptov. Dlia professionalov [JavaScript and DHTML. Collection of recipes. For professionals]. Moscow: Piter.
Dronov, V.A., 2015. JavaScript i AJAX v Web-dizaine [JavaScript and AJAX in Web Design]. Moscow: BXV-Peterburg.
Mak-Ferdis, P., 2002. Ispolzovanie JavaScript [Using JavaScript]. Kyiv: Viliams.
Sovremennyi uchebnik JavaScript [A modern JavaScript tutorial]. [online] Avialable at: <https://learn.javascript.ru/> [Accessed 05 September 2021].
Kherman, D., 2015. Sila JavaScript. 68 sposobov effektivnogo ispolzovaniia JS [The Power of JavaScript. 68 Ways to Use JS Effectively]. Moscow: Piter.
Kherron, D., 2014. Node.js Razrabotka servernykh veb-prilozhenii na JavaScript [Node.js Developing Server-Side JavaScript Web Applications]. Translated from English by A.A. Slinkin. Moscow: DMK Press.
Mongoose. [online] Avialable at: <https://mongoosejs.com/docs/guide.html> [Accessed 05 September 2021].
React documentation. [online] Avialable at: https://reactjs.org/docs/getting-started.html [Accessed 05 September 2021].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Ірина Овчарук, Олександр Горбенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.