Методики розв’язання задач лінійного програмування з використанням сучасних комп’ютерних технологій
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-796x.2.2018.155665Ключові слова:
лінійне програмування, оптимізація, математичне моделювання, Excel, MathCad, економічні розрахункиАнотація
Метою статті є удосконалення володіння таким програмним продуктом, як системи автоматизованих інженерних та економічних розрахунків Excel та MathCad, наведено детальний розв’язок оптимізаційної задачі, як однієї з найважливіших та трудомістких в економічних обчисленнях.
Методами дослідження є методи математичного моделювання розв’язання задач лінійного програмування, що сприяє підвищенню рівня і якості підготовки фахівців, вимагає вирішення цілого комплексу задач: розвиток і підтримка системного мислення, забезпечення усіх видів пізнавальної діяльності, розвиток і закріплення навичок і умінь у сполученні з активними методами навчання.
Новизною проведеного дослідження є запропонована методика розв’язання, як наслідок появи в останні роки засобів інженерних та наукових розрахунків, що дає можливість фахівцю розв’язувати поставлені задачі без досконалого знання мов програмування, із застосуванням формату звичайного математичного запису. Проте виникає необхідність досконалого володіння таким програмним продуктом, як системи автоматизованих інженерних та економічних розрахунків Excel та MathCad.
Висновки. Дана розробка сприятиме більш якісній підготовці висококваліфікованих спеціалістів в економіці, маркетингу, менеджменті, обліку і аудиті.Посилання
Basiuk, T.M., 2012. Osnovy informatsiinykh tekhnolohii [Fundamental Information Technologies]. Lviv: Novyi Svit, 2000.
Budia, O.P., Lemeshev, O.H. and Ovcharuk, V.O., 2008. Metodychnyi posibnyk z rozviazuvannia ekonomiko-matematychnykh zadach zasobamy MS Excel [Methodical guide for developing economics and mathematical problems with MS Excel tools]. Kyiv: Kyivskyi universytet turyzmu, ekonomiky i prava
Havrylenko, V.V., Velychko, K.S. and Alieksieienko, K.M., 2002. Mathcad v inzhenernykh rozrakhunkakh [Mathcad in Engineer Rosehunks]. Part 1. Kyiv: Natsionalnyi transportnyi universytet.
Manokha, L.Iu., 2015. Obchysliuvalna matematyka ta prohramuvannia [Mathematics and programming is enumerated.]. Kyiv: Natsionalnyi universytet kharchovykh tekhnolohii.
Martynenko, M.A., Neshchadym, OM. and Safonov, V.M., 2002. Matematychne prohramuvannia [Mathematical Programming]. Kyiv: Chetverta khvylia.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Ірина Овчарук, Володимир Овчарук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.